DigiÕppeVaramu projekti piloteerimine

Viimaseks kodutööks valisin DigiÕppeVaramu projekti piloteerimisega seotud gümnaasiumi ainetunni vaatluse. Käisin Pelgulinna Gümnaasiumis vaatlemas ühte matemaatika tundi. Dokumenteerisin tundi Observata rakenduse abil. Kuna Observata rakenduse visuaalne pool oli muutunud ja ma kasutasin seda rakendust teist korda, siis otsustasin oma tähelepanekud kirja panna ka excelisse. Dubleerisin oma tööd, sest kartsin, et mul puudub tõestusmaterjal, et olen kohal käinud, kui Observata ei salvesta mu tööd.

IMG_1498

Tore oli see, et vaatlesin tundi koos kursusekaaslase Kristoga, kes tegi samast tunnivaatlusest ka blogipostituse. Mina kasutasin Observata rakendust oma Windowsi OS arvutis ja tema kasutas Observata rakendust oma tahvelarvutis. Sain teada, kui erinevalt me klassis toimuvat õppetegevust nägime. Kuna ma trükkisin infot kahte kohta, siis mina ei suutnud küll jälgida lisaks õpetaja tegevusele õpilaste omavahelist interaktisooni. Tunni ülesehitus oli vist läbimõeldud, aga see oli väga õpetajakeskne. Õpetaja toimetas ja vehkles klassi ees ja õpilased püüdsid tema mõtetega sammu pidada. Päris mitu korda kuulsin, et erinevad õpilased omavahel ütlesid “ma ei saa sellest osast mitte %¤# aru”. Õpetaja julgustas ja juhendas enamasti neid õpilasi, kes aru said ja läks tublimate tempos edasi, aga seal oli ka suur osa õpilasi, kes lihtsalt kirjutasid tehteid tahvli pealt vihikusse, sisusse süüvimata, võrrandeid lahendamata. Neile pidi õpetaja mitu korda ette lugema selle, mille ta oli tahvlile kirjutanud ja ma ei tea, mis oli selle tunni kasutegur nende jaoks, kahtlen, et nad üldse 45 minutiga midagi juurde õppisid.

Õpetaja näitas e-koolikotis olevat õppematerjali vaid korraks ekraanil, aga õpilased oma seadmetes seda materjali ei kasutanud. HITSA digitaalse õppematerjali kvaliteedi hindamisraamistikuga hinnates sai loodud õppematerjal hindeks 64%, nii et  loodud õppematerjali saab veel kvaliteetsemaks muuta.

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s